ZAPYTAJ o ubezpieczenie i cenę
Proszę o przygotowanie oferty ubezpie- czenia: (przygotowanie oferty jest bezpłatne i niezobowiazujące)
Telefon:                      Email:
STŁUCZKA ZA GRANICĄ - CO ZROBIĆ?
 

Jak zachować się w przypadku stłuczki za granicą.

W krajach Unii Europejskiej obowiązuje ubezpieczenie OC. Wystarczy polska polisa, nie trzeba niczego do niej dokupywać. Samo OC nie zapewni nam jednak pełnego komfortu w momencie stłuczki - informuje Polska Izba Ubezpieczeń. Pokazuje, jak postępować w przypadku stłuczki za granicą i przekonuje, że lepiej kupić autocasco, assistance oraz  ubezpieczenie pomocy prawnej.

Jeśli to my spowodujemy szkodę za granicą:

   - Udostępnij poszkodowanemu niezbędne dane.

   - Jeżeli masz polisę autocasco, skontaktuj się ze swoim ubezpieczycielem i ustal warunki naprawy na miejscu zdarzenia

   - Jeśli nie masz autocasco, auto musisz naprawić na miejscu zdarzenia lub przyholować do Polski na własny rachunek

Jeśli to my jesteśmy poszkodowani  za granicą i nie mamy autocasco:

   - Spisz dane personalne, nazwę ubezpieczyciela OC sprawcy, numer polisy, numer rejestracyjny auta

   - Zadbaj, by uczestnicy zdarzenia wypełnili Wspólne Oświadczenie o Zdarzeniu Drogowym (do pobrania ze strony Polskiej Izby Ubezpieczeń)

  - Możesz zgłosić szkodę bezpośrednio u ubezpieczyciela OC sprawcy w jego kraju zamieszkania, ale przecież często nie znasz języka kraju, w którym należałoby zgłosić szkodę. W takim wypadku niezbędne będzie naprawienie szkody na miejscu zdarzenia na własny rachunek. Po powrocie do kraju zgłaszasz szkodę reprezentantowi ds. roszczeń ubezpieczyciela sprawcy. Ich listę znajdziesz na stronie internetowej Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK). Reprezentant zajmie się kwestią wypłaty odszkodowania dla ciebie. Jeżeli zdarzy się, że ubezpieczyciel sprawcy nie ma w Polsce reprezentanta, obsługą twoich roszczeń zajmie się PBUK.

Jeśli to my jesteśmy poszkodowani  w stłuczce za granicą i mamy autocasco:

    -Spisz dane personalne, nazwę ubezpieczyciela OC sprawcy, numer polisy, numer rejestracyjny auta

   - Zadbaj, by uczestnicy zdarzenia wypełnili Wspólne Oświadczenie o Zdarzeniu Drogowym

   - Skontaktuj się telefonicznie ze swoim ubezpieczycielem autocasco w Polsce i ustal warunki naprawy pojazdu na miejscu zdarzenia

    Twój ubezpieczyciel autocasco sam zadba o kontakt z reprezentantem ds. roszczeń ubezpieczyciela sprawcy. W momencie gdy zakłady rozliczą się między sobą, szkoda znika z twojego konta autocasco (co chroni m.in. przed utratą zniżek). powrót

SZYBKI KONTAKT

Telefon: 510 054 520, e-mail: kontakt@serwis-ubezpieczeniowy.pl

LIKWIDACJA SZKÓD

Szanowni Państwo, przekazujemy numery telefonów towarzystw ubezpieczeniowych pod którymi możecie Państwo zgłaszać szkody.

czytaj więcej


powiadamianie

Jeśli chcecie być Państwo powiadamiani o zmianach na naszej stronie internetowej prosimy poniżej zamieścić swój adres e-mail. Przycisk 'wypisz' spowoduje usunięcie adresu mailowego z naszej listy zainteresowanych.